Prezes Zarządu, Dyrektor Wodociągi Kłodzkie Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydział Inżynierii Środowiska (1975 r.), specjalista zaopatrzenia w wodę, oczyszczania ścieków i utylizacji odpadów. Ukończył Studia Podyplomowe w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem Wodociągowym. Zatrudniony w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Kłodzku od 1976r. w dziale eksploatacji. Od 1984 r. zastępca dyrektora ds. eksploatacji, a następnie dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodzku. W roku 2006 otrzymał tytuł Wyróżniony Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Od 2002 r. prezes spółki „Wodociągi Kłodzkie”. W latach 2011 – 2014 zatrudniony w Poltegor Instytut we Wrocławiu i od roku 2014 ponownie w spółce „Wodociągi Kłodzkie” na stanowisku prezesa zarządu , dyrektora spółki.
Współautor referatów konferencyjnych i pierwszego wydania Poradnika Operatora Oczyszczalni Ścieków (PZITS 1995). W okresie pracy w Instytucie Poltegor – Wrocław otrzymał zloty medal za opracowania naukowo-badawcze oraz prace innowacyjne zgłoszone na światową wystawę wynalazków w Brukseli (2015 r.) i Pittsburghu (2016 r.). Pełni funkcję członka Komisji Rewizyjnej IGWP. Zaangażowany w prace samorządu lokalnego miasta Kłodzka i powiatu kłodzkiego.
Doktor Nauk o Ziemi w zakresie nauk o Ziemi, specjalizacja hydrologia. Ukończone dwa kierunki studiów: na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Białostockiej oraz na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończone liczne szkolenia, np. Erasmus for national civil servant prowadzonego przez European School of Administration w Brukseli i kursy, w tym szkolenia z zarządzanie programami – MSP, zarządzanie projektami – PRINCE2, zarządzanie ryzykiem – MoR..
Posiada 18-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 11-letnie w zakresie gospodarki wodnej. W latach 2004-2011 nauczyciel geografii i egzaminator egzaminu maturalnego z geografii. Od 2011 r. praca w administracji publicznej – w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (2011-2013) w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, w Ministerstwie Środowiska (2014-2018) w Departamencie Zasobów Wodnych. Od 2018 r. Zastępca dyrektora w Departamencie Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej a następnie Ministerstwie Infrastruktury. W dotychczasowej pracy zawodowej zajmowała stanowiska należące do stanowisk samodzielnych lub kierowniczych. Autorka kilkunastu publikacji naukowych z zakresu hydrologii i gospodarki wodnej. Od 2018 r. członek Rady Naukowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB. Od 2019 r. Członek Krajowej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko.
Dotychczasowe doświadczenie związane jest przede wszystkim z wdrażaniem dyrektyw wodnych, w tym w szczególności Ramowej Dyrektywy Wodnej oraz Dyrektywy Powodziowej, Dyrektywy Morskiej, Dyrektywy ściekowej, Dyrektywy azotanowej, Dyrektywy Pitnej.
Daniel Chojnacki jest radcą prawnym, partnerem kancelarii Domański Zakrzewski Palinka sp.k. (DZP) posiadającym ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie prawnośrodowiskowym; obecnie kieruje pracami Zespołu Prawa Ochrony Środowiska DZP. Daniel i kierowany przez niego Zespół wielokrotnie byli rekomendowani w rankingach Rzeczpospolitej i Chambers&Partners w obszarze Ochrona Środowiska. Daniel jest wykładowcą w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie (prawo ochrony środowiska), autorem publikacji naukowych i branżowych oraz prelegentem na licznych konferencjach.
Daniel jest ekspertem z zakresu polskiego, unijnego i międzynarodowego prawa ochrony środowiska, w tym z zakresu prawa wodnego. Jest doradcą w kwestiach prawno-środowiskowych przy wielu projektach infrastrukturalnych, transakcjach M&A oraz postępowaniach due diligence. Ma bogate doświadczenie w zakresie ocen oddziaływania inwestycji na środowisko, prawno-środowiskowych, wymagań eksploatacji instalacji oraz w reprezentowaniu klientów przed organami administracji i sądami administracyjnymi. Pracuje dla klientów z różnych sektorów, włączając przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne, przemysł energetyczny, chemiczny, hutniczy i gospodarki odpadami.
Prezes Zarządu Aquanet S.A. w Poznaniu
Od 1999 roku Prezes Zarządu Aquanet S.A. Członek Rady Uczelni UAM pierwszej kadencji. W latach 2007-2018 Przewodniczący Rady Gospodarki Wodnej Regionu Rzecznego Warty. Były przewodniczący i członek rad nadzorczych między innymi H. Cegielski SA i Fasing SA.
Były wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania oraz Prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Absolwent Politechniki Poznańskiej, doktor habilitowany nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania.
Autor publikacji naukowych z zakresu zarządzania oraz współautor książek w tym obszarze. Autor ponad 200 artykułów w prasie branżowej. Od ponad 10 lat uczestnik międzynarodowego projektu benchmarkingowego European Benchmarking Co-operation.
Specjalista ds. promocji w spółce Sądeckie Wodociągi.
Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży
Dziennikarka, PR-owiec, pomysłodawczyni kampanii promocyjnych: „Czysta woda prosto z rur” z zespołem Lachersi, „Woda źródłem sukcesu” z mistrzyniami Europy i Polski w kickboxingu, „Czysta woda, zdrowe życie” z Klubem Aktywnych Mam. Ta ostatnia kampania nagrodzona w konkursie branżowym „Głośna woda”. Odpowiedzialna za kontakt z mediami oraz organizację konferencji prasowych. Koordynatorka programu edukacyjnego „Akademia Wodnika” oraz projektu „Woda zamiast gazowanych napojów” – montaż zdrojów wody pitnej w szkołach oraz budynkach użyteczności publicznej. Autorka publikacji o tematyce ekologicznej, prelegentka konferencji branżowych. Prowadząca międzynarodowe konferencje m.in. „Infrastruktura Krytyczna Miast”. Przez kilka lat pracownik Polsat News w Warszawie oraz lokalnych mediów w Nowym Sączu. Członek zespołu ds. informacji Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.
Żona, mama Wiktorii i Jasia, właścicielka Tosi, psa rasy husky. Miłośniczka gór i początkująca pszczelarka.
Doktor nauk technicznych ze specjalizacją w modelowaniu ryzyka. Twórca autorskiej metodyki analizy ryzyka dla celów ubezpieczeń – Insurance Risk Analysis Methodology (IRAM). Autor szeregu publikacji i prac naukowych z dziedziny ubezpieczenia obiektów podwyższonego ryzyka, infrastruktury krytycznej oraz zarządzania ryzykiem. Wykładowca akademicki w zakresie zarządzania ryzykiem operacyjnym. Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, a także studiów Master of Business Administration na Politechnice Warszawskiej. Uczestnik programu Risk Analysis in Petrochemical Industry na Uniwersytecie w Stuttgarcie.
Specjalista ds. Public Relations, Wodociągi Jaworzno Sp.z o.o.
Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży
Na stanowisku rzecznika prasowego Wodociągów Jaworzno sp. z o. o. w Jaworznie od blisko 12 lat. Odpowiedzialny za kontakt z lokalnymi mediami oraz za propagowanie dokonań jaworznickich wodociągów na łamach prasy branżowej i ogólnopolskiej, a także za komunikację Spółki w social mediach. Realizator wszelkich działań promocyjnych, eventowych i edukacyjnych firmy. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Public Relations – nowoczesna komunikacja w praktyce. Uczestnik licznych szkoleń i konferencji o tematyce Publik relations, komunikacja w samorządzie, kreowanie marki. Redaktor i wydawca wewnętrznego magazynu AQUA skierowanego do pracowników jaworznickich wodociągów. Pomysłodawca i organizator dnia otwartego jaworznickiej spółki wodociągowej. Współtwórca kampanii medialnych „Gdzie jest moja kupa” oraz „Jaworznicka szkoła pod żaglami”. Koordynator działań promocyjno-informacyjnych dla projektu unijnego „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno”, akcji promujących picie wody z kranu oraz dodatkowych usług komunalnych świadczonych przez przedsiębiorstwo takich jak: odbiór odpadów oraz odśnieżanie miasta. Członek sztabu oraz koordynator działań komunikacyjnych Spółki Wodociągi Jaworzno podczas sytuacji kryzysowych oraz Covid-19. Aktywny ojciec trzyletniego, żywotnego i energicznego syna. Pasjonat biegów górskich, trekkingu oraz ski-touringu.
Prezes Zarządu Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu
Beata Halama od 10 lat zajmuje stanowisko prezesa, najpierw jednoosobowej spółki gminnej w Skoczowie, a obecnie zarządza spółką Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej w Ustroniu, której udziałowcem jest 11 gmin. Ukończyła Politechnikę Śląską w Gliwicach, Wydział Ochrony Środowiska i Energetyki na kierunku zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Ma bogatą wiedzę na temat zarządzania finansami firmy i biznesu branży wodociągowej. Jest ekspertem w dziedzinie projektów inwestycyjnych finansowanych ze środków krajowych i unijnych. Posiada uprawnienia członka rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Jest także członkiem Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz zwolennikiem i czynnym realizatorem nowatorskich rozwiązań.
Kierownik Działu Zarządzania i Komunikacji, Katowickie Wodociągi S.A.
Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży
PR-owiec z 20-letnim doświadczeniem. Absolwentka dwóch kierunków – dziennikarstwa i malarstwa, a także studiów podyplomowych z public relations, zarządzanie wartością firmy oraz London School of Public Relations. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. W latach 2019 – 2020 była Członkiem Zarządu Śląskiego Oddziału tej organizacji. Jest też aktywnym współpracownikiem Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego.
Od początku pracy w Katowickich Wodociągach S.A. pełni funkcję rzecznika prasowego. Przez 8 lat odpowiadała też za opracowanie, wdrożenie i realizację strategii Katowickich Wodociągów S.A. oraz integrowanie strategii biznesowej i strategii komunikacji. Obecnie prowadzi biuro zarządu spółki i zarządza komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną firmy. Jest redaktorem naczelnym wewnętrznego Magazynu Pracowników Katowickich Wodociągów S.A. „PILOT WODNY”, który był kilkukrotnie nagradzany w konkursach Szpalty Roku i Pióro Roku. Uczestniczy w tworzeniu i koordynuje realizację kampanii edukacyjnych takich jak „Kranówka katowicka. Szluknij sie z kotka!”, wyróżniona w konkursach Kryształy PRu oraz „Głośna woda” czy też „Toaleta to nie śmietnik”, realizowana wspólnie z innymi przedsiębiorstwami z woj. śląskiego.
Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach
posiada prawie trzydziestoletnie doświadczenie w sektorze usług komunalnych. Ukończył Politechnikę Łódzką na Wydziale Elektrycznym w specjalności Automatyka przemysłowa. Pracę zaczynał w łódzkich elektrociepłowniach przechodząc przez kolejne szczeble w strukturze zawodowej i organizacyjnej Zespołu Elektrociepłowni w Łodzi, a obecnie Veolii Energii Łódź. Od 2014 roku sprawuje funkcję Członka Zarządu, dyrektora ds. rozwoju odpowiedzialnego za politykę handlową i strategię rozwoju. Uczestniczył w międzynarodowych programach rozwojowych kadry menedżerskiej grupy Veolia.
Emerytowana Prezes Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej kierunku Inżynieria Środowiska. Po ukończeniu studiów podjęła pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Wałbrzychu, a następnie w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Zielonej Górze. Przez okres 55 lat pracy zawodowej związana była nieprzerwanie z wodociągami, w których przeszła przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, od inspektora do dyrektora naczelnego i prezesa Spółki Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja, pełniąc tę funkcję przez 32 lata. Od lipca 2017 r. na emeryturze. Członek Rady Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz wielu organizacji branżowych. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz wyróżniona wieloma odznakami branżowymi.
Emerytowany Prezes Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. w Ustroniu
Jest absolwentem Technikum Budowlanego w Cieszynie oraz Akademii Ekonomicznej im, Karola Adamieckiego w Katowicach (Wydział Przemysłu, kierunek Zarządzanie i organizacja produkcji). Od listopada 1965 r. pracował w Wodociągach Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. Przeszedł kolejno różne stanowiska, począwszy od starszego technika, poprzez kierownika działu technicznego, zastępcę dyrektora ds. technicznych po dyrektora generalnego. Obecnie na emeryturze.
Członek Honorowy Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.
Kierowniczka Biura Promocji Wodociągów Miasta Krakowa S.A.
Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży.
Odpowiada za kreowanie wizerunku i komunikację zewnętrzną, koordynuje działania w ramach kampanii informacyjnych, współtworzy programy edukacyjne, ściśle współpracuje z rzecznikiem prasowym. Od niedawna redaguje wewnętrzny kwartalnik dla pracowników „Woda i My”.
Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej, stale się rozwija podnosząc swoje kwalifikacje i wiedzę na szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych, między innymi z zakresu zarządzania oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Swoje obecne zainteresowania koncentruje wokół tematyki ESG, standardów, strategii i polityk zrównoważonego rozwoju.
Z Wodociągami Miasta Krakowa związana od 17 lat.
Polonistka, edytor, PR-owiec – humanistka od lat zafascynowana światem nowych technologii, ochroną środowiska i branżą wodociągowo-kanalizacyjną, w którą „wsiąkła” w 2010 roku.
W „Abrys dla środowiska” przez lata prowadziła miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja” i organizowała szereg wydarzeń jednoczących branżę wod.-kan. (m.in. branżowe „Śniadania mistrzów”, „Rejs z prezesami po Warcie” w konwencji kultowego filmu „Rejs”). Autorka konkursu „Głośna woda” na najciekawsze inicjatywy edukacyjne organizowane przez przedsiębiorstwa wod.-kan. oraz pomysłodawczyni konkursów: Inwestycja Roku WOD.-KAN. i Manager Roku WOD.-KAN.
W Izbie Gospodarczej „Wodociągi Polskie” pracuje od 2017 r. i odpowiada za wydawnictwa IGWP oraz współorganizuje największe Izbowe konferencje (Kongres Wodociągowców Polskich, Forum Ochrony Środowiska czy konferencję „Woda. Ścieki. Osady”). Redaktor naczelna kwartalnika „Wodociągi- Polskie”, który reaktywowała w 2017 r. oraz miesięcznika „Zeszyty IGWP”. Autorka dwóch nowych cykli w palecie konferencyjnych wydarzeń Izby: konferencji technicznej #must have branży wod.-kan.: Wodociągowcy Wodociągowcom (poszczególne wydarzenia z tej serii gromadzą od 300-500 uczestników) czy równie popularnego cyklu konferencji naukowo-technicznych „Katalog praktyk przedsiębiorstw wod.-kan.”. Prowadząca liczne debaty, panele dyskusyjne i konferencje.
Prywatnie wielbicielka muzyki z dobrym tekstem, żona muzyka, taką muzykę tworzącego oraz mama Mikołaja i Łucji. W tzw. międzyczasie autorka bloga „Łucja Rewolucja”.
Pełnomocnik Prezesa ZMP ds. legislacyjnych
Jest odpowiedzialny za nadzór nad procesem legislacyjnym w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a także w ramach komisji sejmowych. Monitoruje aktualne zaawansowanie inicjatyw prawotwórczych, zabiegając przy tym o najkorzystniejsze rozwiązania dla samorządów.
Specjalizuje się w zakresie prawa cywilnego i administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień samorządowych oraz finansowania jednostek samorządu terytorialnego.
Posiada szerokie doświadczenie w zakresie praktycznego funkcjonowania gmin, powiatów oraz województw. Zebrane w ten sposób doświadczenie wzbogaca aktywnie angażując się w szereg inicjatyw lokalnych.
Swoją praktykę zawodową aktywnie dopełnia pracą naukową na uczelni wyższej oraz pracą nad dysertacją doktorską z zakresu prawa administracyjnego. Ponadto, jest autorem licznych publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych oraz uczestnikiem konferencji naukowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych.
Prywatnie miłośnik motoryzacji oraz lotnictwa, natomiast wolne chwile spędza grając w squasha.
Radca Prawny IGWP, kierownik Katedry Prawa Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, profesor Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, członek Regionalnej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko w Poznaniu, członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody w latach 2009-2014, autor wielu publikacji z zakresu prawa ochrony środowiska i prawa cywilnego. Uczestnik sejmowych prac komisji i podkomisji nad ustawą Prawo wodne z ramienia Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Autor książek oraz artykułów w miesięczniku Zeszyty Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, a także kwartalniku „Wodociągi Polskie”.
Specjalizuje się w technologii wody i ścieków oraz przeróbce osadów. Jest profesorem Politechniki Krakowskiej, pracuje na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki z którym jest związany przez większość swego życia zawodowego: w roku 1983 ukończył studia, w roku 1996 obronił pracę doktorską a w roku 2016 uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie naukowej inżynieria środowiska.
W latach 1983-1986 pracował w przedsiębiorstwie wykonawczym ,od 1994 roku jest czynnym projektantem; w roku 1986 podjął pracę na Politechnice Krakowskiej, kolejno jako asystent, starszy asystent, adiunkt i profesor uczelni. W latach 1998-1999 oraz 2008-2012 pełnił funkcję prodziekana macierzystego Wydziału , w roku 2016 został wybrany dziekanem i funkcję tę pełni do dziś (2022).
W roku 1986 uzyskał świadectwo uprawniające do samodzielnego pełnienia funkcji kierowniczych w budownictwie w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej oraz w specjalności konstrukcyjno-inżynieryjnej. W roku 1994 uzyskał świadectwo uprawniające do samodzielnego projektowanie w specjalności instalacyjno-inżynieryjnej.
W pracy naukowej zajmuje się interakcją procesów w oczyszczaniu ścieków i oczyszczaniu wody, a zwłaszcza zagadnieniami usuwania związków biogennych. Szereg badawczych poświęcił zagadnieniom „konkurencji” o łatwo przyswajalne związki węgla zawarte w ściekach pomiędzy procesami usuwania najważniejszych związków biogennych a generowaniem gazu w procesie fermentacji mezofilowej. Kierował lub był głównym wykonawcą w 7 krajowych i trzech międzynarodowych projektach badawczych.
Autor lub współautor ponad 140 publikacji naukowych, w tym 42 samodzielnych. 67 publikacji ukazało się w języku angielskim. Jest także autorem i współautorem 150 projektów, prac wdrożeniowych i opinii naukowych oraz technicznych. Od roku 2004 wykłada także na Politechnice Królewskiej w Sztokholmie, w latach 2000-2019 prowadził wykłady na uczelniach niemieckich, włoskich i szwajcarskich. Promotor w pięciu przewodach doktorskich a także ecenzent oraz członek komisji doktorskich i habilitacyjnych w blisko 20 przewodach.
Członek Komitetu Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii nauk oraz Komitetu Gospodarki Wodnej PAN, członek kilku Rad Naukowych.
Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie
Prezes Zarządu Tarnowskich Wodociągów
Fizyk i chemik, dr nauk technicznych, inżynier specjalista I stopnia. Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Prezes Zarządu Tarnowskich Wodociągów Sp. z o. o., członek Komitetu Ochrony Środowiska i Komitetu Gospodarki Miejskiej przy Krajowej Izbie Gospodarczej, członek Krajowej Rady Gospodarki Wodnej, członek Tarnowskiego Towarzystwa Naukowego, członek Rady Programowej czasopisma „Technologia wody”. Srebrny, Złoty i Diamentowy (2012 – 2016) Inżynier w plebiscycie Przeglądu Technicznego.
Nauczyciel akademicki, autor kilkudziesięciu prac naukowych i popularnonaukowych oraz monografii „Historia tarnowskich wodociągów i kanalizacji – od drugiej połowy XV wieku do 2010 roku”, współautor kilku książek, w tym „Encyklopedii Tarnowa”.
Od 2020 r. rzecznik prasowy stołecznego MPWiK, wcześniej, przez 25 lat, dziennikarz i prezenter wiadomości w czołowych stacjach radiowych – TOK FM, RMF FM, ZET, a także korespondent z rejonów działań wojennych – m.in. Afganistanu i Iraku. Doświadczenie zdobywał także w redakcjach Gazety Wrocławskiej, TVP Wrocław i Dzień Dobry TVN. Przygoda z telewizją ułatwia mu realizację materiałów wideo na temat MPWiK, w czym czuje się jak ryba w wodzie. W pracy rzecznika Wodociągów Warszawskich dostosowywał komunikację do warunków pandemicznych przenosząc aktywności na tym polu do sfery on-line, czego przykładem była realizacja w 2021 r. programu na Światowy Dzień Wody w formule telewizji śniadaniowej. Prywatnie miłośnik podróży i kulinariów.
Rzecznik Prasowy, Biuro Zarządu i Organizacji, PEWIK GDYNIA Sp. z o.o.
Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.
Odpowiada za kreowanie wizerunku, komunikację zewnętrzną i wewnętrzną w firmie. Koordynuje działania w ramach kampanii społecznych i informacyjnych. Współtworzy projekty edukacyjne i ekologiczne na terenie ośmiu gmin. Redaguje media społecznościowe, stronę internetową i portal wewnętrzny dla pracowników. Nadzoruje CSR i pomoc charytatywną.
Radna Miasta Gdyni – Przewodnicząca Komisji Samorządności Lokalnej i Bezpieczeństwa i Wiceprzewodnicząca Komisji Rodziny, Pomocy Społecznej Zdrowia.
Stale się rozwija podnosząc swoje kwalifikacje na szkoleniach i kursach.
Pasjonatka tańca towarzyskiego i wielbicielka podróży.
Z gdyńskim wodociągami związana od prawie 20 lat.
Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Członek Prezydium Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego (Uniwersytet Warszawski), prawa zamówień publicznych, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.
W 2013 r. ukończyła studia z zakresu Executive Master of Business Administration w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN w Warszawie, a następnie Studium Psychologii Przywództwa oraz Studia Coachingu i Mentoringu. Była członkiem rad nadzorczych w podmiotach z udziałem Skarbu Państwa oraz samorządu terytorialnego.
Od ponad dwudziestu lat związana z instytucjami administracji publicznej i spółkami z udziałem podmiotów publicznych. Od dwunastu lat związana z samorządem terytorialnym m.st. Warszawy. W latach 2007-2016 zajmowała, między innymi, stanowisko Dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu m.st. Warszawy i była odpowiedzialna za nadzór nad spółkami z udziałem m.st. Warszawy. W sferze zainteresowań zawodowych i zaangażowania pozostają, między innymi, zagadnienia praktyczne z zakresu zarządzania i psychologii biznesu, prawa gospodarczego i nadzoru korporacyjnego.
Od 11 września 2016 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu MPWiK w m.st. Warszawie S.A. największego przedsiębiorstwa branżowego w Polsce, świadczącego usługi wodociągowo – kanalizacyjne na terenie aglomeracji stołecznej. Współzarządzana przez nią Spółka pozostaje największym beneficjentem funduszy unijnych w sektorze świadczonych usług oraz liderem w zakresie nowoczesnych technologii wod.-kan.
prof. PŚ – prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej w latach 2016-2019, prorektor ds. infrastruktury i promocji Politechniki Śląskiej 2019-2020 oraz powołany na tę samą funkcję w kadencji 2020-2024. W ciągu ostatnich pięciu lat prowadzi intensywne badania nad problemami związanymi przede wszystkim z modelowaniem rozgałęzionych łańcuchów kinematycznych systemów pozycjonowania głowic pamięci masowych, przetwornikami elektromechanicznymi stosowanymi w inżynierii biomedycznej, zastosowaniem przekształceń jednorodnych w modelowaniu układów odzyskujących energię z różnych źródeł, magazynami energii elektrycznej, energoelektronicznymi kondycjonerami energii elektrycznej, konstrukcją przemienników momentów oraz technikami wiercenia z wykorzystaniem drgań skrętnych. Ponadto zajmuje się metodami matematycznymi odwracania macierzy blokowych. Jest autorem i współautorem 4 monografii, 5 zgłoszeń patentowych i 3 patentów, autorem i współautorem 180 artykułów naukowych.
Wykonał 70 recenzji artykułów do czasopism naukowych i materiałów konferencyjnych między innymi dla: Applied Mathematical Modelling, IEEE Transaction on Mechatronics, Bulletin of the Polish Academy of Sciences, COMPEL, The Applied Computational Electromagnetics Society (ACES), Polymers and Advanced Technologies.
Profesor Tomasz Trawiński jest aktywny w obszarze ubiegania się i pozyskania środków finansowych na badania naukowe, był kierownikiem w 4 grantach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w 2 grantach był wykonawcą. Był wykonawcą w jednym grancie w ramach 7 Program Ramowy UE (projekt FurnitReuse) oraz był koordynatorem uczelnianym projektu INDIRES (Information Driven Incident Response, 2017-2021) w ramach Funduszu Węgla i Stali.
Ekspert Sekcji Mechatroniki Komitetu Budowy Maszyn PAN, członek Komisji Metrologii o. Katowice w latach 2019-2022. Profesor Tomasz Trawiński współpracuje intensywnie z otoczeniem społeczno-gospodarczym, jest członkiem zespołu do realizacji „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Gliwice na lata 2016-2025” w Urzędzie Miejskim w Gliwicach. Był wielokrotnie nagradzany nagrodami Rektora Politechniki Śląskiej nagrodami zespołowymi i indywidualnymi za osiągnięcia naukowe i organizacyjne.
W chwili obecnej pełni funkcję prorektora ds. infrastruktury i promocji oraz kierownika Katedry Mechatroniki w Politechnice Śląskiej.
Prezes Zarządu Wodociągów Białostockich Sp. z o. o. w Białymstoku.
Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Warszawskiego, programu Master of Business Administration realizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Białymstoku oraz studiów podyplomowych w zakresie funduszy europejskich na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Ekspert zarządzania operacyjnego i strategicznego z certyfikatem Prince2 Foundation APM Group International oraz dyplomem Ministra Skarbu Państwa uprawniającym do zasiadania w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz. Od 1995 r. nieprzerwalnie sprawowanie nadzoru właścicielskiego nad spółkami komunalnymi i spółkami z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Wieloletnie praktyczne doświadczenie w zarządzaniu, realizacji, rozliczaniu projektów europejskich i krajowych. W latach 2015-2019 funkcje zarządcze w Stowarzyszeniu Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Wieloletni pracownik akademicki Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku, specjalizujący się w zastosowaniu metod ilościowych w ekonomii. Od 1 lutego 2019 r. Prezes Zarządu Wodociągów Białostockich Sp. z o. o. w Białymstoku.
Kierowniczka ds. Komunikacji, Dział Komunikacji Aquanet S.A.
Członek Zespołu IGWP ds. informacji o branży
Ekspertka ds. komunikacji, dziennikarka i politolożka z pierwszego wykształcenia, psycholożka – z drugiego. Zajmuje się komunikacją, zarządzaniem w kryzysie i mediacjami.
W Aquanet , a tym samym w branży wodociągowej od 2004 roku.
Prezes Zarządu, Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Od 5 lat Prezes Zarządu Spółki „Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja”, od 2007 roku zasiada w organach spółek prawa handlowego. Absolwent Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Absolwent studiów MBA in Public Management w Krakowskiej Szkole Biznesu a także Akademii Przywództwa ZWiK oraz studiów podyplomowych Zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem wod.-kan. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Odbył staże naukowe m.in. w Jeune Chambre Economique (Chambre-Mazamet we Francji) oraz Uniwersytet Louvain la Neuve (Belgia). Profesor wizytujący na zagranicznych uczelniach: Beuth University of Applied Sciences Berlin (2016/2017) oraz Slovak University of Technology in Bratislava (Faculty of Materials Science and Technology in Trnava) (2017/2018). Członek Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Sektorze Gospodarki Wodno-Ściekowej. Autor publikacji w branżowych czasopismach wod.-kan.
Dyrektor Departamentu Innowacji Veolia w Polsce
Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie zarządzania innowacjami i R&D, współpraca z korporacjami, małymi i średnimi przedsiębiorstwami, organizacjami pozarządowymi, startupami i uczelniami technologicznymi. Obecnie Dyrektor ds. innowacji w Grupie Veolia Energia Polska. Ma doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, projektowaniu procesów zarządzania innowacjami, budowaniu kultury innowacyjności. Posiada doświadczenie we współpracy korporacji ze startupami oraz komercjalizacji wyników badań przy współpracy dużych firm z uczelniami.
Stała na czele R&D Club budującego ekosystem innowacji z ponad 60 wiodącymi korporacjami i MŚP w Polsce; klub ten skupiał ponad 160 dyrektorów i menedżerów pracujących w obszarze badań i rozwoju oraz innowacji. W ramach inicjatyw R&D Club zajmowała się wdrażaniem kultury dzielenia się wiedzą. Wiceprezes Stowarzyszenia SIMS, utworzonego przez wielofunkcyjne zespoły naukowców z 60 uczelni i instytutów badawczych w Polsce, zajmujące się zarządzaniem infrastrukturą naukowo-badawczą. Członkini Global Shapers Community powołanej do życia przez Światowe Forum Ekonomiczne
Szkolona z zakresu Zarządzania Infrastrukturą Badawczo-Rozwojową i Komercjalizacji w Instytucie Fraunhofera, Max Planck Gesellschaft, Politechnice Drezdeńskiej i IBM w Nowym Jorku; absolwentka Programu Komercjalizacji i Przedsiębiorczości na Uniwersytecie w Lund w Szwecji organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Biegaczka maratońska, miłośniczka sportu (obecnie przygotowuje się do triathlonu), zwolenniczka podróży camperem i uczenia się przez całe życie.
Płynnie posługuje się językami angielskim i francuskim.
Prezes Zarządu Wodociągi Słupsk Sp. z o.o.
Od maja 2009 roku pełni funkcję prezesa zarządu. Andrzej Wójtowicz przeszedł wszystkie szczeble awansu wewnętrznego w Spółce. Był i jest przede wszystkim inżynierem, wykształconym i doświadczonym szczególnie w zakresie inżynierii procesowej z zakresu gospodarki wodno-ściekowej Jest autorem ok. 50 publikacji zawodowych. Posiada status eksperta krajowego i trenera zawodowego. Dziś pełni funkcję zarządcy majątku publicznego, którego wartość przekracza 350 mln zł i należy do trzech samorządów: miasta Słupska, gminy Kobylnica i gminy Słupsk. Andrzej Wójtowicz kieruję wszechstronnym, ambitnym i wymagającym zespołem pracowników o dużej rozpiętości działań. Jest menedżerem Spółki, odpowiedzialnym za wzorową reprezentację, skuteczne negocjacje i efektywne działania. Dotychczasowe zrealizowane projekty i inicjowane porozumienia międzygminne, procesy konsolidacji majątkowej i operacyjnej, strategie rozwojowe i polityki taryfowe przyniosły wymierne korzyści.
Prezes Zarządu MPWiK S.A. we Wrocławiu
Funkcję prezesa zarządu MPWiK S.A. we Wrocławiu pełni od kwietniu 2017 roku. Wcześniej przez 10 lat pracował jako wiceprezes spółki – wówczas nadzorował m.in. obszar finansów, kontrolingu, IT, inwestycji, zarządzania majątkiem i relacji z klientami. W tym okresie spółka pozyskała finansowanie i przeprowadziła największy program inwestycyjny w swojej historii w kwocie ponad 1,5 mld zł.
Przed związaniem się z sektorem publicznym przez 20 lat pracował w Polsce i zagranicą w firmach prywatnych, m.in. na 3-letnim kontrakcie inżynierskim w Tokio, w firmie doradztwa finansowego z obszaru fuzji i przejęć w Warszawie, jako dyrektor finansowy w międzynarodowej spółce we Wrocławiu.
Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Elektroniki oraz Uniwersytetu Ekonomicznego – ukończył magisterskie studia managerskie MBA w opcji międzynarodowej.
Prywatnie jest miłośnikiem sportowej rywalizacji i uwielbia jazdę na nartach. Interesuje się także fotografią.
Prezes Zarządu, Wodociągi Miasta Krakowa S.A.
Związany z Wodociągami Miasta Krakowa od 2001 roku. Pracę rozpoczął jako referent, w następnych latach stopniowo awansując. W 2015 r. został Członkiem Zarządu Spółki, a następnie Wiceprezesem. Od 1 kwietnia 2017 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu.
W latach 2013 – 2015 był Pełnomocnikiem ds. Organizacji i Komunikacji Społecznej w Krakowskim Holdingu Komunalnym S.A., w ramach realizacji projektu budowy ekospalarni. W 2017 r. został Wiceprzewodniczącym Rady Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.
Piotr Ziętara jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i systematycznie uzupełnia wiedzę na studiach podyplomowych. Ukończył studia MBA in Public Management przy Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Posiada uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych.
Od lat współpracuje ze światem nauki, bierze udział w konferencjach i sympozjach naukowych, uczestniczy w międzynarodowych branżowych warsztatach benchmarkingowych EBC. W kwietniu 2019 roku Uchwałą Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Piotr Ziętara został Przewodniczącym I Rady Uczelni, a w grudniu 2020 roku został wybrany na Przewodniczącego Rady Uczelni w kadencji 2021-2024. W maju 2020 r. został powołany przez Radę Miasta Krakowa do składu Rad Społecznych miejskich podmiotów leczniczych: Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza oraz Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SPZOZ. Piotr Ziętara jest również członkiem Rady Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, w kadencji 2021-2025.
Kierownik Zakładu Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków Politechniki Warszawskiej. Studia wyższe ukończyła w 1999 r. na Wydziale Inżynierii Środowiska PW, uzyskując tytuł magistra inżyniera biotechnologii środowiska. W 2003 roku uzyskała stopień doktora nauk technicznych, a w 2014 roku stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie inżynieria środowiska. Główny obszar zainteresowań zawodowych to gospodarka o obiegu zamkniętym w odniesieniu do systemów wodno-ściekowych, z uwzględnieniem odzysku zasobów oraz odzysku energii. Autor lub współautor ponad 250 prac, w tym 130 opublikowanych w formie monografii, artykułów oraz referatów i posterów na konferencjach naukowo-technicznych. Pozostałe prace nieopublikowane stanowią ekspertyzy, raporty ze zrealizowanych projektów badawczych oraz recenzje publikacji naukowych, projektów badawczych, rozpraw habilitacyjnych i doktorskich. Vice-Przewodnicząca grupy roboczej Krajowej Inteligentnej Specjalizacji Gospodarka o obiegu zamkniętym.